راهنمای جامع پذیرش تحصیلی و شغلی

with 67 دیدگاه 9,304 مشاهده

maazi-workshop-study-abroad-job-offer-bamaazi-com

سوالات مربوط به پذیرش تحصیلی و کاری، یکی از سوالاتیه که در تمامی این سال‌ها و به دفعات زیاد از من و افراد شبیه به من که در کشورهای مختلف مشغول تحصیل یا کار هستیم، پرسیده می‌شه و من با زمان محدودی که دارم، در موارد بسیاری پاسخگوی سوالات بودم؛ اما در نهایت متوجه شدم که ما با یک عدم آگاهی وسیعی در این زمینه در جامعه مواجهیم، که باعث می‌شه:

 • آدم‌ها دچار سردرگمی‌های زیادی بشن و ندونن از کجا باید شروع کنن
 • ترس‌های زیادی برای شروع مسیر داشته باشن و اهداف‌شون رو مدام به تعویق بندازن
 • بعضاً با شکست و یا هزینه‌های سرسام آور در موسسه‌ها و یا اشخاص مواجه بشن.

علاوه بر اون، عموماً جواب این سوالات کلی، در چند خط چت کردن نمی‌گنجه و به زمان، تمرکز و توضیحات بسیار زیادی برای هر شخص نیاز داره.

در ادامه مزایا و معایب روش‌های مختلف اقدام برای پذیرش تحصیلی و شغلی می‌پردازم و در نهایت روش پیشنهادی رو مطرح می‌کنم.

۱. اقدام توسط موسسات معتبر

با در نظر گرفتن این موضوع که موسسه‌ی طرف حساب شما معتبر و قابل اعتماد باشه، مزیت و معایب کلی این روش به این شرحه:

مزیت:

 • یک نفر/موسسه اکثر کارهای شما رو انجام می‌ده: اگر زمان کافی در اختیارتون نیست و عجله دارید، و یا چند میلیون پول، مبلغ زیادی برای شما به حساب نمیاد، یا کلا شرایط و اطلاعات کافی برای انجام اقدامات لازم رو به صورت شخصی ندارید، مسلماً فردی که بتونه بخش زیادی از کارهای شما رو انجام بده، لازم و ضروریه.

معایب:

 • علاوه بر دریافت هزینه، تضمینی وجود نداره: عموماً موسسه یا شخص، طی قراردادی قید می‌کنه که نتیجه‌ی کار تضمینی نیست، نه از لحاظ پذیرش، نه بورس و نه گرفتن ویزا. اما در زمان عقد قرارداد، میزانی از مبلغ کلی رو به صورت پیش‌پرداخت و با در نظر گرفتن هزینه های اولیه دریافت می‌کنه، که به علت کاری که برای شما انجام داده، قابل بازگشت نیست.
 • همواره نیازمند دیگران می‌مونید: مراحلی رو که موسسه برای شما انجام میده، کاریه که بارها در آینده و در کشور مقصد با اون روبرو هستید و برای پیدا کردن کار یا دانشگاه بعدی، به اون احتیاج دارید. به عبارتی، به دلیل عدم آگاهی کامل از مراحل انجام پذیرش، همچنان به فرد دیگری برای انجام کارهاتون، وابسته خواهید بود، مگر آنکه موازی با موسسه، اطلاعات خودتون رو بالا ببرید.

نکته مهم:

 • مراحل سخت‌تری بعد از ورود به کشور مقصد پیش روی شماست: پذیرش گرفتن و ورود به یه کشور دیگه، صرفا گذر از مرحله‌ی اوله و بعد از اون شما وارد مرحله‌ی جدید، مهم‌تر و حتی سخت‌تری می‌شید و مسائل بسیار زیادی در انتظار شماست که اگر نسبت بهش آگاهی کافی نداشته باشین، در مدت زمان کوتاهی، درس و کار رو رها کرده و به آغوش خانواده‌تون برمی‌گردید. بنابراین برخلاف تصور عموم، سخت‌ترین مرحله، پس از ورود شما به کشور مقصد شروع میشه، و عدم آگاهی کافی، شما رو مجبور به بازگشت می‌کنه.

۲. اقدام شخصی

اگر حالا به هر دلیلی روش اول مناسب شما نیست، روش دوم اینه که خودتون شخصاً وارد عمل بشید. این روش هم طبق روش قبل، مزایا و معایبی داره:

مزایا:

 • تقریبا هزینه‌ی اضافی نداره و شما را مستقل می‌کنه: مسلماً اگر پول اضافی ندارین و زمان‌بندی شما برای رسیدن به هدف، در یکی دو سال آینده‌ست، و همچنین دوست دارید در آینده آدم مستقلی بشید، اقدام شخصی بهترین راهه و این همون راهیه که من و همسرم و خیلی‌های دیگه انجام دادیم.
 • تجربه‌ی بدست اومده در این روش، در آینده به کارتون میاد: شما می‌تونید از دانش و تجربه‌ای که به دست آوردید برای دفعات آینده و ادامه‌ی مسیر تحصیلی و کاری‌تون در کشور مقصد استفاده کنید.

معایب:

 • زمانبره و تجربیات عملی چندان در دسترس نیست: شما باید بخش زیادی از اطلاعات لازم رو با استفاده از جستجو در گوگل و سایت‌های مختلف به دست بیارید و برای این منظور وقت زیادی رو صرف کنید. اگرچه در دنیای امروز همه چیز به صورت آنلاین وجود داره و شما می‌تونید در زمینه‌های مختلف مثل کامپیوتر، برنامه نویسی، آشپزی، عکاسی و … آموزش کسب کنید، اما عدم دسترسی به افراد واقعی که می‌تونن یک تجربه ی عملی، کامل و دست اولی رو در مدت زمان کوتاه‌تر و به صورت منسجم‌تری به شما ارائه بدن، باعث کند شدن روند پیشرفت شما می‌شه.
 • کلی سوال بی‌جواب براتون می‌مونه: بخش دیگری از اطلاعات رو می‌بایست با پرس‌و‌جوی شخصی از افراد با تجربه انجام بدید. امروزه با ارتباطات مجازی گسترده، دسترسی به آدمها ساده‌تر شده، اما با توجه به فرصت محدود هر شخص و حجم زیاد اطلاعات، امکان پاسخگویی به همه‌ی افراد مخصوصا افراد ناآشنا فراهم نیست و ممکنه سوالات فراوانی، بی‌پاسخ بمونه و باعث کلافگی و دلزدگی طرف مقابل بشه.
 • منابع محدودن و خیلی پراکنده: به طور کلی به دست آوردن تمامی این اطلاعات با توجه به محدودیت منابع و پراکندگی اونها، کاری بسیار وقت گیره که به صبر و حوصله و زمان نیاز داره.

برای نمونه، اطلاعات مورد نیاز برای پذیرش، به دو دسته‌ی قبل از پذیرش و بعد از پذیرش تقسیم می‌شه:

قبل از پذیرش مثل:

 • فراهم‌سازی مدارک
 • ارتباط با دانشگاه و کارفرما
 • نحوه‌ی گرفتن ویزا
 • بررسی شهرها و کشورها و تفاوت بین اون‌ها
 • و…

پس از پذیرش مثل:

 • هزینه‌ها و مالیات
 • مسکن و خورد و خوراک
 • شرایط آب و هوا
 • غربت و تفریح
 • نحوه‌ی روبرویی با محیط جدید
 • تفاوت فرهنگی و تطابق با اون
 • و…

۳. راه حل ما چیه؟

 • از نظر ما بهترین راه اینه که شما آگاهی لازم رو از افراد با تجربه، در زمان اندک و به صورت جامع دریافت کنید و بقیه‌ی مراحل رو خودتون یا پا به پای شخص دیگری پیش ببرید. درحقیقت این آگاهی، چراغ راه رو برای شما روشن می‌کنه و بهتون کمک می‌کنه تا روی پای خودتون بایستید، چون اگه امروز استقلال خودتون رو به دست نیارید و آگاهی لازم رو کسب نکنین، در آینده‌ی نزدیک و دور، همواره وابسته‌ی دیگران خواهید بود و مسلماً باید بابتش هزینه‌های زیادی پرداخت کنین و یا در دفعات مختلف با شکست روبرو بشین.
 • ما نه سال تجربه‌ی شخصی (قبل از ایران و بعد از اون) اعم از چندین تجربه در زمینه‌ی گرفتن پذیرش تحصیلی و کاری برای خودمون، تجربه‌ی سفر به کشورهای مختلف، و همینطور تجربه‌ی مشاوره‌ی خصوصی متعدد در زمینه‌های تحصیلی و کاری رو داریم و دوست داریم پُلی باشیم تا شما رو به اهدافتون نزدیکتر میکنه و این کار رو فقط و فقط با افزایش سطح آگاهی شما انجام بدیم، تا با این روش تحولی در زمینه‌ی افزایش سطح اطلاعات عمومی مردم جامعه ایجاد کنیم.

برنامه‌ی ورکشاپ

حالا اگر دوست دارین تا راه حل سوم رو در پیش بگیرین، بهتره برای اطلاع از برنامه‌های دقیق ورکشاپ و مطالبی که قراره ارائه بشه، زمان برگزاری و نحوه‌ی ثبت‌نام، به لینک زیر مراجعه کنید و در صورت داشتن سوال، برامون کامنت بگذارید. پیشاپیش از اینکه مثل قبل به ما اعتماد می‌کنین و در این مسیر همراهمون هستین، ممنونیم. قطعاً در آینده از شنیدن موفقیت شما خوشحال می‌شیم و انگیزه می‌گیریم. منتظرتون هستیم.

 

راهنمای ثبت نام در «ورکشاپ پذیرش تحصیلی و شغلی»

 

ده ساعت ورکشاپ راهنمای پذیرش تحصیلی و شغلی
ده ساعت ورکشاپ راهنمای پذیرش تحصیلی و شغلی

لطفا منتظر برگزاری دوره جدید باشید

نکات مهم:
 • اطلاعات کلی برنامه در پایین همین صفحه، در قسمت «توضیحات تکمیلی» آمده.
 • جزییات برنامه و سر فصل مطالب، در صفحه برنامه ورکشاپ پذیرش تحصیلی-شغلی موجوده.
 • ظرفیت شرکت کنندگان محدوده و به پرسش‌های افراد در ورکشاپ پاسخ خواهیم داد.
 • چکیده اسلایدها در پایان برنامه، برای شرکت کنندگان ارسال خواهد شد.
توجه مهم:
 • لطفا در هنگام خرید، آخرین مدرک تحصیلی خود را در قسمت توضیحات بنویسید.
 • لطفا ایمیل و شماره تلفن خود را درست و دقیق وارد کنید، چون تنها راه ارتباطی ما با شماست
 • لطفا در انتخاب تاریخ دقت فرمایید
 • آدرس دقیق، یک هفته قبل از برگزاری برای شما ایمیل خواهد شد
متشکریم
نمره 4.67 از 5
اطلاعات بیشتر

 

نظرتون چیه؟ کامنت بگذارید

به من اطلاع بده وقتی
avatar
1000
مرتب‌سازی بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین
Zahra Mohammadi
عضو

شب بخیر ماازی ???? مازی جونم این ورکشاپ به نظر خیلیییی عالی و فوق العاده میاد . فقط من احتمالا نتونم این سری شرکت کنم، خواستم بپرسم دوباره کی ورکشاپ هستش؟ و اینکه خواهشمندیم محدود به همین یکبار نباشه? سپاس دخی جان?

ماازی ara
عضو

ممنون از نظر و لطفی که به ما داری، با توجه به زمان محدودی که در ایران هستیم، برنامه ی مشخصی برای تکرار ورکشاپ نداریم. و امیدواریم که بتونی در همین برنامه شرکت کنی، و اگر نتونستی، امیدواریم بتونیم برنامه ی دیگه ای در آینده بگذاریم. ممنون از لطفت :*

Fakhteh
مهمان

عالی توضیح دادی عزیزم

سپیده مرادمند
عضو

کارتون عالیه

Fakhteh
مهمان

مازی جان من دارم برای یه فرصت مطالعاتی یکساله در یکی از دانشگاه های اسپانیا برنامه ریزی میکنم و قصد دارم توی ورکشاپ شما شرکت کنم. امیدوارم بتونم در این زمینه راهنمایی های لازم رو ازتون بگیرم. دکتری تعلیم و تربیت دارم و عضو هیات علمی دانشگاه هستم. مرسی

ماازی ara
عضو

بسیار هم عالی.
موفق باشی و ممنون از لطفی که داری. به امید دیدار .

فرنوش
مهمان

مازی جان خیلی عااااااااالیه ولی واسه ما که تهران نیستیم……. ???حیف..

ماازی ara
عضو

ممنونم، کدوم شهر هستی؟ اگر بتونی تهران بیای که عالی میشه.

نعیمه
مهمان

سلام و خداقوت.خیلی ممنون از راهنمایی هاتون.اگه امکانش باشه در آینده همچین برنامه هایی تو شهرای دیگه هم برگزار بشه،خیلی ممنون میشم.

ماازی ara
عضو

سلام. ممنونم. اگر بتونیم شرایط رو ایجاد کنیم بهتون خبر میدیم. مرسی ازت

فاطیما
مهمان

سلام عزیزم،این ورکشاپ برای چ کسانی مناسبه؟من ۲۶ ساله،نماینده بیمه هستم،بدون حمایت خانواده،آیا برای من‌مناسب هست از نظر شما؟پیشاپیش ممنون

ماازی ara
عضو

سلام و مرسی از پیغامت. کلا برای هرکسی که قصد مهاجرت داره، این ورکشاپ مناسبه و اطلاعات زیادی رو در زمینه های مختلف بهت میده

Fati
مهمان

چقدر این ورکشاپ عالی بود حیف که من تهران نیستم?
من خیلی دلم میخواد بتونم تحصیلی برم و بورسیه بشم اما هیچ کس اطلاعات درستی بهم نداده هر کسی یه چیزی و اطلاعات کاملا مختلفی گیرم امده?
ولی ممنونم از توضیحات خوبت❤❤?

ماازی ara
عضو

اگر بتونی فرصتی رو بذاری و تهران بیای عالی میشه، ولی ما هم سعی می کنیم با توجه به محدودیت هایی که داریم، یه روشی رو برای غیر تهرانی ها در نظر بگیریم. بازم ممنونم ازت

طناز
مهمان

سلام برنامه ورکشاپ عالیه اما برای افرادی که تهران سکونت ندارن برنامه خاصی ندارین که چطور به مطالب دسترسی پیدا کنن مثلا یه خلاصه ای از مطالب اینجا ذکر بشه یا فایل صوتی آن آپلود بشه؟؟؟
باسپاس

ماازی ara
عضو

سلام. با توجه به شروع برنامه در این زمینه و محدودیت هامون، سعی می کنیم یه راه حلی براش پیدا کنیم که خوب باشه. تا اون موقع اگه تونستی تهران بیای، خوشحال میشیم. ممنونم ازت

مهرناز
مهمان

وقتتون بخير…از نظر شما مهاجرت براي تحصيل به آلمان از سن هجده سالگي كار عاقلانه ايه؟با توجه به اينكه فرد هيچگونه آشنا و همراهي توي اون كشور نداره…ممنون ميشم اگر پاسخ بديد

ماازی ara
عضو

سلام. خودشون تمایل به مهاجرت تحصیلی دارن یا شما میخواید که ایشون برای ادامه تحصیلی برن؟ و اینکه دختر هستن یا پسر؟

مهرناز
مهمان

دختر هستند و خودشون هم تمايل دارن

ماازی ara
عضو
ببینین هیچ مبنایی وجود نداره که بگه مهاجرت رده ی سنی داره، و این امر بیشتر به روحیه ی فرد وابسته ست. البته در مواردی که فرد قراره تنها بره، یه کم باید احتیاط کرد، چرا که خیلی جوون و یا خیلی سن بالا نباشه. اما به هرحال شما دخترتون رو بهتر از هرکسی میشناسین. اگر دختر مستقلی هستن، هدف دارن، خیلی خیلی به خانواده وابسته نیستن، اهل معاشرت و دوستیابی و ورزش هستن، قطعا میتونن کمابیش این مسیر رو برن. ولی باید خودتون رو برای احتمال بازگشتش هم آماده کنین. من خودم با اینکه ۲۴ سالگی رفتم و از نظر دیگران آدم قوی ای به نظر میومدم، اما یه دوره ی کوتاه رو با پشیمونی و افسردگی مقطعی گذروندم و تو این مدت خانواده ام بودن که با روحیه دادن از راه دور، تونستن کمک زیادی بهم بکنن. سعی… ادامه دیدگاه »
ماازی ara
عضو

یه نکته ی دیگه هم اضافه کنم که اگر دیدید تردید زیادتری داشت (معمولا دم رفتن این تردید و ترس زیاد میشه و قبلش آدم مصمم تره)، بد نیست که دوره ی کارشناسی رو ایران باشه و برای ادامه تحصیل بره. تا اون موقع هم تجربه و سنش بیشتر میشه.

مهرناز
مهمان

خيلي ممنونم از راهنماييتون:)???

نیلوفر
مهمان

سلام ،ضمن تشکر از اطلاعاتی که باما share میکنی،یه خواهش داشتم برای ماکه شهرهای دیگه هستیم و به دلایل شغلی وتحصیلی توی این تاریخ نمیتونیم برای ورکشاپ حاضرشیم ویدیوی جلسات رو میتونی باپرداخت به شماره حسابت بزاری توی وبت و مادانلود کنیم که هم مانفعشو ببریم هم شما..ممنون میشم به پیشنهادم فکرکنی?

Hani
مهمان

سلام مازی جون. من تصمیم گرفتم برا دوره دکترا مهاجرت کنم و الان در تلاش به گرفتن پذیرش هستم ولی در کل همه چی رو به تعویق میندازم چون شدیدا ترس دارم . با اینکه کلا ادم مستقلی هستم ولی از لحاظ عاطفی وابسته به خانواده ام هستم خیلی خیلی میترسم ایران هم اصلا از شرایط راضی نیستم تحملم تموم شده . به نظرت بعد از یه مدتی پیشه این وابستگی عاطفی رو حل کرد؟

ماازی ara
عضو

راستش بحث عاطفی خیلی مهمه. حتی اگر همراه یا همسری داشته باشی و نتونی بحث عاطفی رو برای خودت حل کنی، همسرتم اذیت میشه و بارش روی دوش اونم هست، چه برسه به اینکه تنها بری. بنابراین پیشنهادم اینه که توسط کتاب، دوره های خودشناسی و یا تراپی روی خودت کار کنی تا عمیقا به یه استقلال روحی برسی. چون مهاجرت با زجر و عذاب چیزی مثل جهنمه، حالا هر چقدم فضا و امکانات خوب و کافی باشه

666
مهمان

سلام عزیزم ممنون از این کار قشنگت ولی حیف که من تهران نیستم و به دلایل شخصی برام مقدور نیست بیام تهران،بسیار زیاد علاقه دارم درسم رو بتونم خارج از ایران ادامه بدم و کلی اهداف دیگه که تو ایران ممکن نیست برام .کاش با این قلب بزرگ و لطفی که به ما داری یه فکری برامون کنی که شهرستانیم. من لیسانس بیولوژی دانشگاه پیام نور دارم.نمیدونم برای ادامه تحصیل باید چه راهی رو برم. تنها کاری که دارم میکنم زبان یاد میگیرم شاید قدمی نزدیک تر بشم

Mas
مهمان

سلام 🙂
شما میدونید برای کسی که اقتصاد میخونه چه کشوری بهتره؟ و اینکه چجوری میشه با استاد های یه دانشگاه ارتباط برقرار کرد درمورد گرفتن بورسیه؟
اینکه دانشگاه دولتی باشه هم تاثیری در گرفتن بورسیه داره یا نه؟
پیشاپیش تشکر از وقت گذاشتن و جواب دادنتون 🙂 ?

ماازی ara
عضو

بله در پایین همین پیج، لینکی هست که جزییات مطالبی که در ورکشاپ مطرح میشه، نوشتیم. در مورد ارتباط با دانشگاه و اساتید و بورسیه شدن هم صحبت می کنیم. موارد بسیار زیادی در احتمال بورسیه گرفتن موثره که بهش می پردازیم. ممنونم

ستاره
مهمان

سلام مازی عزیزم،
منم مثل خیلی از ادمای دیگه دچار بی اطلاعاتی شدیدم و کاری جز گوگل کردن ازم بر نمیاد و واقعا دچار سردرگمی شدم، شرایط هزینه کردن هایی که توش هیچ تضمینی نیست روهم ندارم کارشناس ارشد روانشناسی بالینی ام و برای ادامه تحصیل می خوام اقدام کنم
و متاسفانه مشهدم و امکان حضور توو ورکشاپ تهرانتو ندارم.
امیدوارم بتونم توو شهر خودم یا از طریق دیگه ای از ورکشاپت استفاده کنم.
یک سوال و بعد به امید دیدارت مازی، به نظرت کسی موسسه خیریه داشته و رزومه خوبی توو این زمینه داره میتونه از طریق این رزومه برای مهاجرت اقدام کنه؟
ممنونم ازت❤

ماازی ara
عضو

سلام عزیزم. راستش بعیده که بتونیم ورکشاپ رو در شهرهای دیگه برگزار کنیم، چون برنامه ریزی با توجه به تعداد مخاطبی که کافی نیست، بسیار سخته و امیدواریم که بتونی بیای.
در مورد چنین مهاجرت هایی هم شاید بهتره که با وکیل صحبت کنی. چون در فیلد تحصیلی یا شغلی خاصی نمی گنجه

فاطمه
مهمان

سلام مازی دوست داشتنی. خواستم بگم اگر بشه مطالب ارایه شده در ورکشاپ به شکلی در اختیار کسانی که نمی تونن در آن شرکت کنند، قرار داده بشه، خیلی عالی میشه. ممنون

آسیه
مهمان

سلام و مرسی بابت ورکشاپ عالی ای که می خواین برگزار کنین. مشتاق دیدارتون هستم اما متاسفانه شرایط اومدن و دیدارتون رو ندارم چون من تهران زندگی نمی کنم. ممنونم میشم پیرو درخواست های زیادی که خواسته بودن به طریقی فایل رو به دستمون برسونید، فکری برای این موضوع بطور جدی داشته باشین.
خوشحالم که تشریف میارید وطن و به هموطنانتون کمک می کنید تا زندگی بهتری داشته باشند و رویاهاشون رو عملی کنن و این عالیه.موفق باشید

رعنا
مهمان

من یه پیشنهادی دارم ایکاش میشد برای کسایی که فرصت حضور در ورک شاپ رو ندارن روش های دیگه ی ارتباطی رو میذاشتید . مثلا فیلم از نکات مهم یا تهیه یه document برای دانلود با پرداخت هزینه البته . ممنونم

گلسا
مهمان

سلام مازی جون ، من احتمالا تو این ورکشاپ شرکت کنم فقط موردی که هست اینه که علاوه بر خودتون دیگه چه کسانی تو این ماجرا هستند که میتونن کمکمون کنن؟ و آیا اونجا تایمی هست که بتونیم به صورت حضوری بعضی سوالاتمون و بپرسیم؟

ماازی ara
عضو

سلام عزیزم. مرسی از لطفت. همسر منم هستن. ایشون هم فارغ التحصیل دانشگاه تهران هستن و ارشد کامپیوتر از داشنگاه پرتغال ، همدانشگاهی خودم و الان هم محقق و پژپهشگر در موسسه تحقیقات ملی اسپانیا در حوزه ی بیماره های قلبی و عروق.
یه زمانی رو اختصاص دادیم در لیست برنامه ها که میتونین اونجا سوالاتتون رو بپرسین
ممنون ازت

كاتيا
مهمان

سلام مازى جون
چقدر زمان خوبى با شما آشنا شدم .
من ٢٤ سالمه و به همراه همسرم قصد ادامه تحصيل و مهاجرت داريم . جرقه هاى اوليه همه زده شده .
راه اولى كه گفتين رو بررسى كرديم اما دوست داشتيم مستقلا عمل كنيم و در نتيجه اين راه رو كنار زديم .
اميدوارم بتونيم وركشاپ شما شركت كنيم و ازتون راهنمايى بگيريم ❤️
ممنون كه هستى عزيزم
راهت موفق ??

ماازی ara
عضو

ممنون عزیزم. خوشحالم در خدمتتون باشم. مرسی ازتون

فرنوش
مهمان

تو رو خدا ی کاری بکن مازی جون واسه ماهایی که نميتونیم بیایم.. ????

ماازی ara
عضو

سعیمو میکنم عزیزم که یه راه حل پیدا کنم. مرسی

سوگند
مهمان

سلااااام به شما.. چجوری میشه که به صورت قانونی در آمستردام اقامت دايم گرفت؟؟از نظر شغلی برای نامزدم و از لحاظ تحصیلی برای خودم. لطفا بهم کمک کنین من به اطلاعات شما خیلی نیاز دارم . چون میدونم هدفم توی این دنیا چیه. ?? ممنون ازتون

ماازی ara
عضو

سلام عزیزم. من تو این پست کامل داستان رو برای شما توضیح دادم. که یه پروسه ی طوالانیه، یا خودتون اقدام میکنین و یا میسپرین به دست وکیل که براتون کار انجام بدن و هزینه میدین بهشون. پیشنهاد خودمم که دادم خدمتتون. ممنون عزیزم

نسیم
مهمان

سلام…ممنون از کارهای خوبتون ولی هیچ آدرسی واسه من اعلام نشد!کی و کجا آدرس اعلام میکنین؟!!

ماازی ara
عضو

خانم نسیم دادگستری هستید؟ آدرس رو براتون میفرستیم. اطلاعاتتون اینجا ثبت شده. ممنون ازتون

نسیم
مهمان

کی میفرستید و از چه طریقی؟ به شماره؟!!???

ماازی ara
عضو

شما ثبت نام کردی عزیزم؟ برای ثبت نامی ها یه ایمیل تایید فرستاده شده، اگر ایمیلی دریافت نکردی و ثبت نام رو انجام دادی، بهم خبر بده، مرسی

نسیم
مهمان

آره مازی جان گلم…اما داداش احمقم اطلاعاتو وارد کرده و من هیچی از هیچ طریقی دریافت نکردم معلوم نیس چیکار کرده، دو روزه به من استرس داده…این ایمیل منه لطفا دوباره واسم بفرستید…واقعا شرمندم??
hag2013@yahoo.com

فرناز
مهمان

سلام لطفا لینک ثبت نام رو فعال می کنید تو سایت من نمی بینم!! فقط راهنمای ثبت نام فعال هست.

ماازی ara
عضو

سلام. ظرفیت تموم شده عزیزم. میتونین شماره تماس بذارین که اگه تمدید شد باهاتون تماس بگیریم. ممنون ازتون

Hani
مهمان

سلام مازی جان. من یه سوال کوچیک داشتم متاسفانه به خاطر شهرستانی بودن نتونستم ورکشاپ ثبتنام کنم. سوالم اینه که اگر ما تو دانشگاههای ایران مشغول به تحصیل در دوره دکترا در ترم ۱ باشیم و بخواییم برا دکترا ی خارج پذیرش بگیریم ایا براشون امتیاز منفی هست که ما دانشجوی دکترا هستیم . چون الان من از ایران به احتمال زیاد پذیرش بگیرم ولی اگه بتونم از خارج پذیرش بگیرم از دانشگاه ایران انصراف میدم و میرم ولی اگه بدونم امتیاز منفی داره یا اصلا پذیرش نمیدن دیگه نمیرم دکترای ایران.

Sabra
مهمان

سلام
حداقل هزينه ب مهاجرت به المان و يا هر كشور اروپايي براي ادامه ي تحصيل و كار چقدر هست؟
ممنون

Hani
مهمان

سلام. مازی جان خوبین؟ من یه سوالی ذهنمو مشغول کرده اینکه کسی برای فرصت مطالعاتی دکترا بره خارج ادامه تحصیل بده امکانش هست که با استاد اونجا کاراشو درست کنه و بعد اینکه اومد تو ایران دفاع کرد دوباره برگرده همونجا ادامه تحصیل بده مثلا پست دکترا بخونه؟ منظورم اینه که ایا شانسی وجود داره که توسط فرصت مطالعاتی که رفت خارج وبرگشت ایران و بعد از تعهدش تو ایران دوباره اونجا برگرده؟ چنین اشخاصی رو دیدین؟

maryam h
عضو

سلام مازی جان
سوال اول اینکه من از شما یه مشاوره خصوصی نیخپاستم نتونستم در ورکشاپ شرکت کنم ولی اگر امکانش باشه میخوام ابتدای مسیرم من رو راهنمایی کنین، امکانش هست شرایطش را برام بفرمایین؟ آدرس ایمیلم رو هم گذاشتم اگر لازم باشه.
و دوم یه پیشنهاد براتون داشتم، برگزاری سمینار آنلاین هم خیلی خوبه ها، یه جور ورکشاپ آنلاین، شما حتما بهتر از من حزئیاتش را میدونین، حیفه که فقط به همون حضور در ایران موکول بشه. ممنونم و منتظر پاسختون هستم.

ماريتا مرادي
عضو

سلام مازي جان
ممنونم ازت كه انقدر با مهربوني و نيت خير همه ي تجربياتتو در اختيار ما ميزاري كاري كه در دنياي امروزي كسي نميكنه
من دوتا سوال دارم يكي اينك شرايط اومدن به تهران رو براي ورك شاپ ندارم ميشه يه راه حلي براي ما شهرستانيها پيدا كنين؟
سوال بعديم اينه كه من و همسرم تصميم ب مهاجرت گرفتيم و تا اونجا ك من متوجه شدم ورك شاپ بيشتر براي كساييه كه يه مقدار از كاراشونو انجام دادن مثل ايلتس و چيزاي دگ
ما داريم از صفر شروع ميكنيم و ميخوايم شروعمون با راهنمايي هاي شما باشه و كارهاي لازم رو با برنامه ريزي انجام بديم ك هم تو وقت صرفه جويي شه و هم دوباره كاري نداشته باشيم ميشه بگي چطور ميتونيم از كمكت استفاده كنيم؟؟
ممنونم از وقتي ك برام ميزاري ??

Yasmina
مهمان

سلام
مرسي از توضيحات خوبتون
من دانشجوي ترم 6 كارشناسي هستم و يك سال ديگه از درسم مونده
ميخاستم بدونم الان بايد اقدام كنم يا بعد از گرفتن مدرك؟
اگر فاصله بيفته مشكلي پيش مياد؟
با تشكر

negar hojati
عضو

سلام!
وقت بخیر!
من 23 سالمه و به تازگی در رشته مهندسی برق فارغ التحصیل شدم، یه مدت خیلی به فکر مهاجرت بودم اما تحقیق کردم و متوجه شدم از عهده ی هزینه هاش بر نمی آم و تصمیم گرفتم برای ارشد همینجا ادامه بدم و اگر تونستم برای دکتری از یه دانشگاهی در اروپا یا استرالیا بورسیه تحصیلی بگیرم. در حال حاضر کنکور دادم و هنوز جواب ها نیومده و احتمالا قبول میشم و مقطع ارشد رو همینجا ادامه میدم. تصمیمم اینه که در کنار درس خوندن در این دو سالِ پیش رو هم زبانم رو تکمیل کنم و هم کارای تحقیقاتی بیشتری انجام بدم برای ساختن یه رزومه خوب. فکر میکنم در حال حاضر باید روی این دو مورد تمرکز کنم. می خواستم بدونم با این هدفم آیا نیاز هست که تغییراتی در برنامه ام ایجاد کنم؟؟

Sanam
مهمان

سلام مازي جون. خوشحالم كه اين دفعه توي مشهد وركشاپ داريد. فقط قبل شركت توي اين وركشاپ مي خواستم بدونم كه ايا براي رشته هاي پيراپزشكي وانساني هم اين اطلاعات كاريردي هست؟ آخه همه جا اطلاعات در مورد رشته هاي مهندسيه😔😔😔😔😔
ممنون از لطفت و به اميد ديدار

masoumeh mazidi
عضو

سلام مازی عزیز ، من می خوام بسته پذیرش تحصیلی ویژه پلاستونو خریداری کنم ولی آن چه برای من حایز اهمیته ، فرایند دریافت بورسیه تحصیلی هست می خواستم بدونم در این بسته به این نکته توجه شده ؟

sara
عضو

سلام مازی جون. وقتت بخیر باشه عزیزم. من حتما شرکت میکنم. خیلی عالیه. مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلی رو پیدا نکردم عزیزم!!!

wpDiscuz